Home » Блог » Проблеми кістяку собак

Проблеми кістяку собак

На одних ефектних представників великих собачих порід приємно подивитися. У інших часто можна помітити неестетичні прогини кінцівок, які так псують загальну картину. Практично кожен кінолог-любитель скаже, що це наслідки рахіту цуценят. Однак сьогодні рахіт – явище досить рідкісне. У чому ж справа?

Ні для кого не таємниця, що нестача кальцію в організмі ще нікому не йшла на користь. Скелет важливий не тільки для руху, але і як захисна оболонка для вразливих внутрішніх органів. Банком кальцію є кістка, яка складається з дуже твердої “компактної” зовнішньої частини і внутрішньої “мозкової” – головним чином білкової речовини, в якій, за допомогою спеціальних клітин, накопичується та  надходить з крові кальцій, викликаючи кальцифікацію (насичення організму кальцієм). Універсальність системи обміну речовин дозволяє в разі необхідності повертати кальцій назад у кров, забираючи його з кістки. Однак кальцій потрібен не тільки і не стільки для формування і зміцнення кісткової тканини. Основні життєво-важливі функції кальцію – забезпечення потрібного рівня згортання крові, підтримка нормальної скоротності м’язів, у тому числі і серцевого. Саме тому кістки страждають в першу чергу. Однак у зв’язку з порушеннями кальцієвого балансу нерідко фігурує назва вітаміну D.

Він дійсно грає не останню роль у підтримці рівноваги і перерозподілі кальцію в організмі. Поступаючи з їжею, кальцій з кишечника всмоктується в кров за допомогою паратгормона (гормона паращитовидної залози), основою якого є саме вітамін D. Отже виявляються три основні причини порушення рівноваги.

Недолік або надлишок вітаміну D. Для собаки, на відміну від людини і більшості інших тварин, які здатні синтезувати вітамін D під впливом ультрафіолетового випромінювання, єдиним його джерелом є їжа. Нестача вітаміну веде до нестачі паратгормону, внаслідок чого рівень кальцію, доступного для метаболізму кісток та інших органів, в крові неухильно падає, що у важких випадках призводить до дуже плачевних наслідків, аж до летального результату.

Дефіцит кальцію нерідко супроводжується надлишком в організмі фосфору. В даному випадку, тварина, що не отримує збалансованої кількості мікроелементів і вітамінів, страждає наступними порушеннями:

  • Розвиток остеопатії
  • Затримка росту у цуценят
  • Слабкість і болючість суглобів
  • Повна втрата апетиту
  • Кульгавість
  • Деформація (викривлення) передніх і задніх кінцівок

   Нестача Ca, вітаміну D і фосфору призводить до розвитку у цуценят рахіту, потовщення суглобів, а також до пізньої зміни зубів, які формуються неправильно. Надлишок вітаміну D супроводжується вимиванням кальцію з кісток собаки. Відбувається стрімка демінералізація організму, в результаті якої кістки тварини стають викривленими і крихкими, виникає кульгавість, нерідкі переломи кінцівок.

   Своєчасне виявлення дефіциту кальцію, так само, як і дисбалансу вітамінів і мікроелементів, дозволить уникнути вищеописаних проблем

Неправильне харчування.

Хоча собаки і відносяться до хижаків, це зовсім не означає, що вони повинні жити на одному м’ясі. У природі вовк поїдає свою здобич цілком – м’язи, внутрішні органи, жир, кров, кістки … М’ясо привносить в організм достатньо фосфору, і ніхто не сумнівається в його необхідності. М’ясо також – основне джерело білка, але без субпродуктів хижак відчував би нестачу мінеральних речовин, насамперед кальцію, натрію, вітамінів групи B і жирів, якщо м’ясо пісне. Причини дефіциту Ca в організмі собаки. Дбайливий господар уважно ставиться до вибору корму для вихованця. Не можна годувати тварину лише «домашньої» їжею рослинного походження – кашами, супами і овочами. Це неминуче призведе до нестачі кальцію. Однак і раціон, що повністю складається з м’яса, протипоказаний собакам, оскільки в м’ясі міститься надмірна кількість фосфору при малому відсотку кальцію. Готові консерви у вакуумній упаковці є оптимальним вибором, оскільки вони складені з рослинних і м’ясних інгредієнтів у необхідних пропорціях.

Надлишок кальцію. Уявіть собі – і так буває! Причому цуценяті не так просто боротися з цим, як дорослому собаці. Справа ускладнюється ще й тим, що цуценята дійсно намагаються увібрати більше, ніж необхідно, тому рівень багатьох речовин, у тому числі і кальцію, у них в крові підвищений в порівнянні з нормою. Потім втручається система контролю, яка сприяє відкладанню мінеральної речовини в кістковій тканині. Однак для існування можливості нормального росту кожен день частина кісткової тканини повинна бути демінералізована. Якщо ж у цуценяти або молодого собаки відбудеться повна мінералізація кісток, то зростання їх просто-напросто припиниться. Слід також особливо відзначити, що надлишок вітаміну D відмінно поєднується з нестачею кальцію, аж ніяк не виключаючи один одного.

Передозування кальцію може бути викликана наступними причинами:

  • Невдалий вибір сухого корму для певної породи собак (занадто високий вміст Сa)
  • Використання вітамінно-мінеральних домішок спільно з готовими збалансованими кормами

   Перш ніж купувати готові консерви для свого вихованця, слід уважно ознайомитися зі складом продукту, а також з рекомендаціями щодо застосування. Виробники вказують на етикетці вік тварини, а також склад інгредієнтів.

Рекомендації: Необхідно давати підростаючим цуценятам добавки з кальцієм на першому році життя, особливо їх потребують великі породи собак, що мають потужний кістяк. Добова доза цієї речовини для молодих цуценят становить приблизно 500 мг на 1 кг ваги тварини. Дорослим собакам, у яких скелет вже сформувався, потрібно менше кальцію – 260-270 мг на 1 кг ваги. Дорослі собаки отримують кальцій в основному з корму. Він міститься в молочних і кисломолочних продуктах, у волоських горіхах, квасолі, горосі і у вівсяній крупі. Багато власників собак дають своїм вихованцям кальцинований сир, виготовляючи його в домашніх умовах (молоко згортається хлористим кальцієм). Слід враховувати, що кальцій добре засвоюється організмом тільки при наявності в раціоні достатньої кількості фосфору. Оптимальна пропорція 1,3: 1 (1,3 частина кальцію, 1 – частина фосфору). Крім того, необхідний також суворо дозований вітамін D, в свою чергу забезпечує засвоєння фосфору і кальцію. Молодняку ​​потрібно не більше 20 од. вітаміну D на кожен кілограм ваги, дорослим особинам – близько 10 одиниць.

   При натуральному годуванні досягти ідеальної пропорції вітамінів і мікроелементів досить складно. Тому ветеринари рекомендують давати собакам готові збалансовані вітамінні комплекси, які слід підбирати з урахуванням віку і ваги вихованця.

                                                                            

Регулярно даючи собаці необхідну кількість добавок з кальцієм, а також збалансовані сухі і вологі корми, Ви забезпечите їй нормальний розвиток кісткової системи, відмінний стан шкірного покриву та шерсті.

Тільки золота середина ходить на здорових лапах і живе довго і щасливо!

Shopping Cart